Продавець ООО АКС-ЮГ СИСТЕМА - ЛАБОРАТОРИЯ КЛЕЕВЫХ И КРЕПЕЖНЫХ ТЕХНОЛОГИЙ, СОВРЕМЕННЫЕ АБРАЗИВНЫЕ ТЕХНОЛОГИИ розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
770 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

+380 (63) 797-28-13
+380 (50) 342-09-62
+380 (67) 992-79-09
+380 (56) 797-28-13
Набережна Заводська, 7. Територія Дніпропетровського Меблевого Комбінату, Дніпро, Україна
Современные материалы и инструменты для строительства и промышленности от ООО «АКС-ЮГ СИСТЕМА»
Залишити відгук

Клею, частина 1. Основні експлуатаційні властивості клейових з'єднань

Клею, частина 1. Основні експлуатаційні властивості клейових з'єднань

Клею, частина 1. Основні експлуатаційні властивості клейових з'єднань.

При експлуатації клейових з'єднань зазвичай відбувається погіршення їх властивостей в результаті старіння. Розуміння причин, що призводять до зниження несучої здатності або інших найважливіших властивостей клейових з'єднань, є запорукою вірного вибору клею для тих чи інших умов. Правильні уявлення про механізм старіння дозволяють розробити науково обґрунтовані шляхи прогнозування властивостей клейових з'єднань, що має першорядне значення для практики.
Зміна властивостей клейових з'єднань може бути викликане хімічними, фізичними і механічними процесами. Під хімічними процесами розуміються процеси, обумовлені деструкцією клею, під фізичними — процеси втоми внаслідок впливу різних напруг, а під механічними — зміна пружних релаксаційних властивостей клею внаслідок структурування або інших процесів, що впливають на міцність з'єднань з нерівномірним розподілом напружень по площі склеювання.
Слід розрізняти деструкцію клею і деструкцію адгезійних зв'язків. У першому випадку при зниженні міцності відбувається когезионное руйнування за клею, а в другому руйнування має адгезійний характер. В залежності від дії того чи іншого чинника розрізняють термічну, термоокислительную, гідролітичну деструкцію. Рідше клеї в з'єднаннях піддаються фотолізу або радиолизу. Однак роль деструкції при зміні властивостей клейових з'єднань часто переоцінюють. Не заперечуючи можливості протікання процесів деструкції, слід наголосити, що релаксаційна природа полімерної основи клеїв, з одного боку, і нерівномірність напружень у клейових з'єднаннях, а також неоднорідність їх напряженого стану, з іншого, можуть з'явитися причиною того, що по мірі зростання міцності і модуля пружності клею в наслідок його структурування (а не деструкції) міцність клейового з'єднання може знижуватися.
Зниження міцності внаслідок втомних процесів викликається напряженими, що виникають при дії зовнішнього навантаження, остаточними напряженими, що виникають при формуванні клейових з'єднань, і напряженими, що виникають при експлуатації клейових з'єднань внаслідок різниці коефіцієнтів лінійного розширення, деформації при зволоженні і т. д. Іншими словами, зниження міцності клейових з'єднань відбувається внаслідок дії і фізичних, і (менше) хімічних факторів.

Література:
1. Клеї та герметики. Під ред. Д. А. Карданова — М., «Хімія», 1978, с. 200

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner